Grudzień to magiczny miesiąc. Sklepowe półki pełne czekoladowych Mikołajów, okna wystrojone w świąteczne lampki, kolędy i pastorałki grające w tle codziennych zakupów.
Świetlica Środowiskowa rozpoczęła swoje przygotowania do wspólnej Wigilii już w listopadzie, kiedy to wychowankowie pisali  listy do Gwiazdora.

Aby móc sprostać wymaganiom wychowanków już kolejny raz Świetlica Środowiskowa w Obrzycku brała udział w Akcji Gwiazdor. Inicjatywa tej akcji została podjęta przez grono znajomych, którzy przygotowali kilkanaście paczek dla dzieci, z jednego z ośrodków Caritas. Od tego czasu (trzynaście lat temu) z roku, na rok osób chętnych do włączenia się w akcję było coraz więcej. Zasady są bardzo proste. Dzieci piszą swój list do Gwiazdora. Następnie wszystkie listy zostają przekazywane Gwiazdorom, którzy starają się spełnić prośby dzieci przygotowując paczki świąteczne.
Dnia 17 grudnia br. odbyła się tak wyczekiwana Wigilia, no i oczywiście prezenty.  Było wiele śmiechu, słodyczy oraz mandarynek, które chyba każdemu kojarzą się ze świętami.  Nawet odwiedziła nas Pani Mikołajkowa, która skrupulatnie wykonywała swoją pracę rozdając prezenty.
Chcielibyśmy podziękować Pani Iwonie Czajce oraz Pani Sylwii Matysiak- Knapczyk za zaangażowanie i wsparcie wychowanków Świetlicy Środowiskowej w Obrzycku.